آپلود ویدئو | ورود | ثبت نام


فرادرس-

"آموزش برنامه نویسی C - درس یازدهم: ساختار (Structure) و یونیون (Union) "


Embed گزارش تخلف

مشاهده 2290

دریافت ویدئو: حجم کم کیفیت بالا
توسط فرادرس در 24 Aug 2014
توضیحات:

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه نمایید:
http://www.faradars.org/fvrc10111#

زبان برنامه نویسی C (سی)، بدون شک یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی است، که هم به وفور به صورت مستقیم برای پیاده سازی انواع نرم افزارها و برنامه ها، بر روی انواع سیستم های سخت افزاری و سیستم های عامل استفاده شده است، و هم منشأ ایجاد زبان های برنامه نویسی جدید تر، نظیر ++C (سی پلاس پلاس)، Java (جاوا)، #C (سی شارپ)، بوده است. بسیاری از مفاهیم مورد استفاده در ساختار این زبان برنامه نویسی، بعدها تبدیل به موضوعات پایه ای و اساسی علوم کامپیوتر شدند، و از این نظر، زبان برنامه نویسی C، دارای ارزش های تئوریک بسیار بالایی است.

نظر به اهمیت و جایگاه ویژه زبان های برنامه نویسی C و ++C، چند مجموعه آموزشی متوالی برای آموزش این زبان های برنامه نویسی بر روی فرادرس ارائه خواهند شد، که مجموعه آموزشی حاضر، بخش نخست از این موارد است، و با در بر گرفتن ۱۲ درس آموزشی از برنامه نویسی C (که پیش نیاز برنامه نویسی ++C نیز می باشند)، یک شروع و ورود بسیار خوب را برای همه علاقه مندان به آموزش برنامه نویسی را فراهم می کند. در ادامه این مجموعه آموزش، سایر مجموعه های تکمیلی نیز برای آموزش مباحث برنامه نویسی C و ++C تا سطح پیشرفته و حرفه ای، بر روی فرادرس ارائه خواهند شد.
در این درس مباحث مربوط به ساختار (Structure) و یونیون (Union)، آموزش داده می شود؛ ساختارها از جمله ابزار‌های مهمی هستند که در زبان‌های برنامه‌نویسی پیاده‌سازی شده‌اند و برای تولید برنامه‌های پیشرفته با کاربردهای مختلف ضروری هستند؛ یک سری مفاهیمی در این مبحث بیان می‌شوند که پایه مباحث شی‌گرایی می‌باشند. در اینجا ابتدا با بیان شباهت و تفاوت ساختارها و آرایه‌ها با مفهوم ساختارها آشنا شده و سپس نحوه تعریف ساختارها و همچنین ایجاد متغییرهایی از نوع ساختارهای تعریف شده، مورد بحث قرار میگیرند. با مثال‌های عملی، نحوه دسترسی به فیلد‌های یک ساختار و استفاده از اشاره‌گر‌ها در تعریف ساختارها و همچنین ساختارهای خود ارجاع آموزش داده می‌شوند.
در ادامه با آموزش نحوه ارسال ساختارها به توایع و انجام تغییرات روی فیلد‌های آنها و استفاده از دستور typdef، مباحث مربوط به ساختار‌ها تکمیل می شود. در پایان با ساختارهای متحد یا Union آشنا می‌شوید.
مدرس: سید مصطفی کلامی هریس

کلمات کلیدی:
C Programming, Code Blocks, CodeBlocks, آموزش برنامه نویسی, برنامه نویسی, برنامه نویسی C,دانلود فرادرس آموزشی رایگان,دانلود فیلم آموزشی رایگان,دانلود جزوه ,تصویری آموزشی,دانلود کتاب تصویری آموزشی,آموزش غیر حضوری و الکترونیکی,دوره آموزشی تخصصی

لغات کلیدی:

C, Programming, Code, Blocks, CodeBlocks, آموزش, برنامه, نویسی, برنامه, نویسی, برنامه, نویسی, C, دانلود, فرادرس, آموزشی, رایگان, دانلود, فیلم, آموزشی, رایگان, دانلود, جزوه, تصویری, آموزشی, دانلود, کتاب, تصویری, آموزشی, آموزش, غیر, حضوری, و, الکترونیکی, دوره, آموزشی, تخصصی


نظرات برای این ویدئو توسط کاربر غیر فعال شده است.

درباره ما | تماس با ما | قوانین تخته سفید