آپلود ویدئو | ورود | ثبت نام


فرادرس-

"آموزش رهبری مثبت گرا درس دوم: تعریف رهبری مثبت گرا "


Embed گزارش تخلف

مشاهده 673

دریافت ویدئو: حجم کم کیفیت بالا
توسط فرادرس در 20 Aug 2016
توضیحات:


برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه نمایید:
#http://www.faradars.org/fvmng9410

رهبری مهمترین رکن سازمان ها است، که سهم زیادی در شکست و موفقیت سازمان ها دارد. بنابراین می توان رهبری اثربخش یک تکنیک و ابزار بسیار مهم در خلق نتایج فردی و سازمانی محسوب می شود. یکصد و اندی سال تحقیق و پژوهش، درباره موضوع مهم رهبری منجر به پدید آیی مکاتب و رویکردهای متنوع و جذابی شده است. اما به رغم افزایش قابل ملاحظه دانش ما از رهبری، هنوز مسیر مفهوم این مفهوم بی انتها و تمام ناشدنی باقی مانده است، به گونه ای که هنوز اندیشمندان به تلاش خود برای درک و کشف اثربخش ترین شیوه رهبری ادامه داشته است.

یکی از دغدغه های همیشگی مدیران و رهبران سازمان ها نیز همواره این بوده است که چگونه می توان نتایج فوق العاده ای را در کار ایجاد کرد و یکی از هنرهای رهبران مؤثر نیز این است که بتوانند با اقداماتی به ظاهر ساده اما تأثیر گذار اهداف خودشان و سازمانشان را محقق کنند. آقای دکتر کامرون که خود یکی از بزرگترین مشاوران سازمانی است و به آموزش، نظریه پردازی و تحقیق مشغول است تکنیک های مهمی را برای رسیدن به این مهم ارائه کرده است.

در این آموزش به موضوع مهم رهبری از منظر روانشناسی مثبت گرا پرداخته خواهد شد و اشاره خواهد شد که رهبری چیست و چه ارتباطی با پارادایم روانشناسی مثبت گرا دارد. در این فرادرس به الگوی جدیدی از رهبری تحت عنوان رهبری مثبت گرا اشاره می شود. این الگو توسط یکی از برجسته ترین اساتید و پژوهشگران رهبری و یکی از پیشگامان مثبت گرایی در سازمان مطرح شده است. این الگو شامل چهار راهبر (ترویج جو مثبت، ترویج روابط انسانی مثبت، ترویج ارتباطات مثبت و ترویج معناداری مثبت) به منظور ترویج مثبت گرایی در سازمان ها جهت خلق نتایج فوق العاده در افراد و سازمان ها می باشد.

در این آموزش ضمن تشریح هریک از این راهبردها در قالب بیان مبانی نظری و پژوهشی به بیان فعالیت هایی پرداخته می شود که با استفاده از آنها می توان به پیاده سازی این راهبردها پرداخت. علاوه بر این در پایان هریک از فرادرس ها به یک سری سؤالات تشخیصی اشاره می شود که از طریق آن می توانید میزان و درجه ای را که به عنوان رهبر مثبت گرا قادر بوده اید به ترویج این راهبردها بپردازید را مورد ارزیابی قرار دهید.

سرفصل های مورد بحث در این فیلم آموزشی عبارتند از:
درس یکم: مبانی تاریخی و فلسفی مثبت گرایی
تاریخچه مثبت گرایی
تعریف مثبت گرایی
مبانی فلسفی مثبت گرایی
درس دوم: تعریف رهبری مثبت گرا
کلیات رهبری و تفاوت آن با مدیریت
لزوم و اهمیت رهبری
تعریف رهبری مثبت گرا
ارتباطات مثبت گرا (ویژگیها، نتایج و شیوه های توسعه)
تعریف و بیان ویژگی ها
مثال
نتایج
شیوه های ارزیابی و توسعه
درس سوم: روابط انسانی مثبت گرا (ویژگیها، نتایج و شیوه های توسعه)
تعریف و بیان ویژگی ها
مثال
نتایج
شیوه های ارزیابی و توسعه
درس چهارم: جو سازمانی مثبت گرا (ویژگیها، نتایج و شیوه های توسعه)
تعریف و بیان ویژگی ها
مثال
نتایج
شیوه های ارزیابی و توسعه
درس پنجم: معناداری مثبت (ویژگیها، نتایج و شیوه های توسعه)
تعریف و بیان ویژگی ها
مثال
نتایج
شیوه های ارزیابی و توسعه

مدرس: آقای محمد فروهر

کلمات کلیدی:
دانلود فرادرس آموزشی رایگان,دانلود فیلم آموزشی رایگان,دانلود جزوه تصویری آموزشی,دانلود کتاب تصویری آموزشی,آموزش غیر حضوری و الکترونیکی,دوره آموزشی تخصصی،leadership, positive leadership, positive psychology, ارتباطات مثبت, تاریخچه مثبت گرایی, تعریف رهبری مثبت گرا, تعریف مثبت گرایی, تعریف و بیان ویژگی ها, جو مثبت, رهبری, رهبری مثبت گرا, روابط انسانی مثبت, روانشناسی مثبت گرا, کلیات رهبری و تفاوت آن با مدیریت, لزوم و اهمیت رهبری, مبانی فلسفی مثبت گرایی, معناداری مثبت

لغات کلیدی:

دانلود, فرادرس, آموزشی, رایگان, دانلود, فیلم, آموزشی, رایگان, دانلود, جزوه, تصویری, آموزشی, دانلود, کتاب, تصویری, آموزشی, آموزش, غیر, حضوری, و, الکترونیکی, دوره, آموزشی, تخصصی, leadership, positive, leadership, positive, psychology, ارتباطات, مثبت, تاریخچه, مثبت, گرایی, تعریف, رهبری, مثبت, گرا, تعریف, مثبت, گرایی, تعریف, و, بیان, ویژگی, ها, جو, مثبت, رهبری, رهبری, مثبت, گرا, روابط, انسانی, مثبت, روانشناسی, مثبت, گرا, کلیات, رهبری, و, تفاوت, آن, با, مدیریت, لزوم, و, اهمیت, رهبری, مبانی, فلسفی, مثبت, گرایی, معناداری, مثبت


comments powered by Disqus

درباره ما | تماس با ما | قوانین تخته سفید