آپلود ویدئو | ورود | ثبت نام


فرادرس-

"آموزش برنامه نویسی C - درس ششم: آرایه ها در C "


Embed گزارش تخلف

مشاهده 4413

دریافت ویدئو: حجم کم کیفیت بالا
توسط فرادرس در 24 Aug 2014
توضیحات:

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه نمایید:
http://www.faradars.org/fvrc10106#

زبان برنامه نویسی C (سی)، بدون شک یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی است، که هم به وفور به صورت مستقیم برای پیاده سازی انواع نرم افزارها و برنامه ها، بر روی انواع سیستم های سخت افزاری و سیستم های عامل استفاده شده است، و هم منشأ ایجاد زبان های برنامه نویسی جدید تر، نظیر ++C (سی پلاس پلاس)، Java (جاوا)، #C (سی شارپ)، بوده است. بسیاری از مفاهیم مورد استفاده در ساختار این زبان برنامه نویسی، بعدها تبدیل به موضوعات پایه ای و اساسی علوم کامپیوتر شدند، و از این نظر، زبان برنامه نویسی C، دارای ارزش های تئوریک بسیار بالایی است.

نظر به اهمیت و جایگاه ویژه زبان های برنامه نویسی C و ++C، چند مجموعه آموزشی متوالی برای آموزش این زبان های برنامه نویسی بر روی فرادرس ارائه خواهند شد، که مجموعه آموزشی حاضر، بخش نخست از این موارد است، و با در بر گرفتن ۱۲ درس آموزشی از برنامه نویسی C (که پیش نیاز برنامه نویسی ++C نیز می باشند)، یک شروع و ورود بسیار خوب را برای همه علاقه مندان به آموزش برنامه نویسی را فراهم می کند. در ادامه این مجموعه آموزش، سایر مجموعه های تکمیلی نیز برای آموزش مباحث برنامه نویسی C و ++C تا سطح پیشرفته و حرفه ای، بر روی فرادرس ارائه خواهند شد.
در این درس مباحث مربوط به آرایه‌ها در C، آموزش داده می شود زیرا یکی از مباحث مهم و کلیدی در برنامه‌نویسی در هر زبانی آشنایی با آرایه‌ها می‌باشند که ابزار بسیار مفیدی برای پیاده‌سازی انواع مختلف الگوریتم‌ها هستند. در این درس ابتدا نحوه تعریف و دسترسی به عناصر آرایه‌ها، با مثال‌های ساده آموزش داده می‌شود و سپس با مثال‌های کمی پیچیده‌تر، کار با آرایه‌ها را کاملا یاد می‌گیرید. همچنین رشته‌ها، به عنوان آرایه‌هایی از کاراکتر‌ها در این درس معرفی می‌شوند و آشنایی اولیه با آنها پیدا می‌کنید. شیوه‌های مختلف ارسال آرایه‌های به توابع و اعمال تغییرات روی عناصر آنها از درون توابع مبحث بعدی است که با مثال‌های متنوع آموزش داده می‌شود. الگوریتم مرتب‌سازی حبابی که یکی از معروف‌ترین الگوریتم‌های مرتب سازی می‌باشد با چند روش مختلف پیاده‌سازی می‌شود. در آخر تعریف و استفاده از آرایه‌های دو بعدی و آرایه‌های با طول متغییر برای تکمیل مبحث آرایه‌ها بیان می‌شود.
مدرس: سید مصطفی کلامی هریس

کلمات کلیدی:
C Programming, Code Blocks, CodeBlocks, آموزش برنامه نویسی, برنامه نویسی, برنامه نویسی C,دانلود فرادرس آموزشی رایگان,دانلود فیلم آموزشی رایگان,دانلود جزوه ,تصویری آموزشی,دانلود کتاب تصویری آموزشی,آموزش غیر حضوری و الکترونیکی,دوره آموزشی تخصصی

لغات کلیدی:

C, Programming, Code, Blocks, CodeBlocks, آموزش, برنامه, نویسی, برنامه, نویسی, برنامه, نویسی, C, دانلود, فرادرس, آموزشی, رایگان, دانلود, فیلم, آموزشی, رایگان, دانلود, جزوه, تصویری, آموزشی, دانلود, کتاب, تصویری, آموزشی, آموزش, غیر, حضوری, و, الکترونیکی, دوره, آموزشی, تخصصی


نظرات برای این ویدئو توسط کاربر غیر فعال شده است.

درباره ما | تماس با ما | قوانین تخته سفید