آپلود ویدئو | ورود | ثبت نام


فرادرس-

داده کاوی یا Data Mining در متلب - درس یکم: فیلم آموزشی مبانی داده کاوی یا Data Mining


Embed گزارش تخلف

مشاهده 3525

دریافت ویدئو: حجم کم کیفیت بالا
توسط فرادرس در 08 Nov 2015
توضیحات:


برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه نمایید:
#http://www.faradars.org/mvrdm9206a

در بسیاری از رشته های علمی و فنی، در نهایت ما با مجموعه ای از داده ها روبرو هستیم که حجم کم یا زیادی را دارند؛ اما مهم ترین کار، به دست آوردن چنین پایگاه داده ای نیست. بلکه باید بتوانیم، سطح بالاتری از دانش را با توجه به پایگاه داده مذکور به دست بیاوریم؛ این یعنی نتیجه گیری و جمع بندی تمام تلاش هایی که برای جمع آوری آن داده ها صرف شده است.
اکثر دانشمندان و محققین سرشناس هر رشته علمی یا فنی، در کنار عامل خلاقیت و تخصص، یک ویژگی مشترک و بسیار مهم دارند، و آن نتیجه گیری های مهمی است که از مشاهدات و داده های جمع آوری شده ارائه کرده اند. در رشته های مختلف علمی، نظریه های بسیار مهمی که با مطالعات میدانی به دست آمده اند، همگی دارای این مولفه مشترک هستند: به دست آوردن قواعد و قوانینی که توضیحی فشرده و مفهومی از داده های در دسترس را ارائه می دهند. این عملیات، و مجموعه دیگری از کارهای مرتبط با آن، موضوع بحث یکی از زیر شاخه های مشترک علوم کامپیوتر و آمار، به نام داده کاوی یا Data Mining است. فرآیند کلی استخراج دانش از داده، معنای عام تری از داده کاوی را در بر دارد که به Knowledge Discovery from Data یا KDD معروف است.
در فیلم آموزشی مبانی داده کاوی، با مروری بر مفاهیم پایه داده کاوی و مسائلی که در این حوزه مطرح است، تصویری جامع از عملیات داده کاوی و کاربردهای آن در زمینه های مختلف ارائه شده است. این موضوع، به ویژه با طرح مثال های متنوع از حوزه های مختلف، این فیلم آموزشی را تبدیل به یک مرجع آموزشی جامع و کاربردی برای اکثر مخاطبین کرده است.

سرفصل های مورد بحث در این فیلم آموزشی عبارتند از:
تعریف مسأله داده کاوی و استخراج دانش از داده یا KDD
تاریخچه پیاگاه های داده و روش های داده کاوی
مراحل موجود در مسیر کشف و استخراج دانش یا Knowledge Discovery
معرفی انواع داده ها و پایگاه های داده که می توان بر روی آن ها داده کاوی انجام داد
بررسی انواع الگوهای قابل شناسایی در داده ها
بررسی روش های موجود برای حل انواع مسائل داده کاوی
معرفی ویژگی های مهم و مطلوب در الگوهای کاوش پذیر
بررسی دشواری ها و مشکلات موجود در مسیر داده کاوی

مدرس: سید مصطفی کلامی هریس

کلمات کلیدی:
Data Mining, Data Mining in MATLAB, KDD, Knowledge Discovery, Knowledge Discovery from Data, استخراج دانش, داده کاوی, داده کاوی در متلب, مبانی داده کاوی, کاوش دانش, کشف دانش

لغات کلیدی:

Data, Mining, Data, Mining, in, MATLAB, KDD, Knowledge, Discovery, Knowledge, Discovery, from, Data, استخراج, دانش, داده, کاوی, داده, کاوی, در, متلب, مبانی, داده, کاوی, کاوش, دانش, کشف, دانش


نظرات برای این ویدئو توسط کاربر غیر فعال شده است.

درباره ما | تماس با ما | قوانین تخته سفید